esmaspäev, mai 29, 2006

kuu on möödas, aga koppa pole maasse saanud ;)

Saatsin maakatastrisse ka arupärimise detailplaneeringu kohta ja vastuseks sain, et kahjuks detaili peame ikka tegema, aga hoopis sellepärast, et krunt jääb jõekalda kaitsevööndisse. Detail algatati vallas 26.05 ja see nädal peaks saama kätte ka lähteülesanded.
Teisipäeval käisime projekteerija juures. Alguses ei tahtnud ta muidugi üldse tegema hakatagi, sest krunt alles lõikamata ja detail tegemisel jne, aga kui me ootaks kõik asjaajamised enne ära ja alles siis hakkaks projekti peale mõtlema, siis ei saaks vist järgmine aasta ka maja valmis. Projekteerija oli suht muhe tädi ning raha ka väga palju ei taha.
Praegu on kõige raskem otsus küttesüsteemi valik. Tahaks ikka odavat ja head ja mugavat, aga nagu ikka ei ole sellist asja olemas. Õhkkütte kamin oleks odavam kui keskküte, kuid niikui tuli kustunud, on ka tuba külm. Ja külm mulle ei meeldi. Ja kui kütad, siis on ülevalt palav ja alt ikka jahe. Keskküte läheb aga mõnusalt maksma. Lisaks tahaks kaminat ka kindlasti elutuppa - see lisab keskkütte valiku korral veel vähemalt 10k.
Eile möllasime metsas ja üritasime sihte puhtaks saada. Enam vähem vist on ka, aga nii ikka ei saa, et tee pealt vaatad rabani välja.

Kommentaare ei ole: