pühapäev, detsember 03, 2006

Tee

Tegime maja esist teed edasi. Selleks kulus kruusa -3630 eegu eest ja sai seda 33 tonni.Väga ebameeldiv hinnatõus, sest alles kevadel oli kaks koormat 4600.- aga mis sinna ikka teha.
Kopamees-400.-
kokku 4000.- ja selle eest sai ca 10m teed, mis polegi nagu nii väga tee kui lihtsalt auku lükatud kruus. Ja seda kruusa on veel seal vähe ka, aga las ta praegu olla.

Ahjaa, ja seda ma vahepeal polegi kirjutanud, kuidas me kuuski istutasime. Kuna ilmad on nii soojad(+7 keskmiselt), siis muutusime Tarmoga veidi kärsituks niisama vahtimisest. Oleks seda ette teadnud, et veel nii kaua soe on, oleks vbl jõudnud veelgi midagi teha(aga siinkohal oleks piiri seadnud ka hetke finants ja fakt, et projekti ei saa enne kui saab det. kinnitatud ja laenu ei saa enne, kui krunt muust maast välja lõigatud ja ümber kirjutatud ning seegi seisab detaili taga. Muideks, 15 dets võeti vallas detaili projekt vastu, kuua ajapärast siis ehk kinnitatakse, siis veel maakatastrisse jne). Aga oleks on paha poiss ja temast me rohkem ei räägi. Niisiis tundus heki istutamine ainsa variandina midagi teha. Käisime raamatukogus aiandusraamatutes tuhnimas, kuid midagi väga üllatavat teada ei saanud (no nt seda, et kuskil oleks soovitatud novembri kuus puid istutada). Ema arvas, et võib istutada ja ei juhtu midagi, Ilse arvas, et külm võtab ära. Meie ei arvanud midagi. Aga et südarahu saaks, et midagi sai nagu tehtud, aga samas väga suur ja mõtetu töö ka ei olnud(kui ei lähe kasvama), siis ühe laupäeva käisime ja istutasime 12 kuuske(pooled tõime metsast, pooled sealt kraavi tagant) . Ja isegi kui nad kasvama ei lähe, siis on neid praegugi täitsa kobe vaadata - nagu päris ;) Pilti jälle teha ei saanud. Esimese jõulu-ale ajal läheme ostame uue fotoka.
Mingi päev kaevasime seal tagahoovis ka hoogsalt kraave, et vesi ära jookseks. Praegu on seal ikka hullem sopa auk küll. Kui aga kunagi saab sinna täite peale viidud ja traktori jäljed ära silutud, siis nii hull vast ei tohiks olla. Mingi kraavi peaks ka kaevama.

Kõik kulud kokku - 88700.-

1 kommentaar:

montholon ütles ...

On olemas selline programm nagu "pro100", millega saab teha 3D sisekujundust. See programm ei ole vist tasuta, kuid ta on võimalik lahti kräkkida, mu töökaaslasel peaks isegi see kräkk kuskil olemas olema.