reede, august 08, 2008

Ehitusest on jälle kopp ees, kas need asjad ise kuidagi ei võiks valmis saada (kellegi palkamine ei tule kõne allagi).
Kuur on ametlikult valmis ja tuubil puid täis. Aga järgmine kevad vajab pisut remonti (sest muidu hakkaks ju puhta igav, ega siis terve aasta ühte aeda ei ehitata). Ma ei oska pakkuda, kumb on hullem kas laiskus või loll pea, aga kasu ei too neist kumbki. Hoolimata sellest, et kuuri talad on karumõõtu jäävad nad 4.5-meetrise silde puhul selle puukoorma all nõrgaks, ühel on oksa kohas juba pragu sees. Ajutise lahendusena pani Tarmo pakud alla, aga kevadel kui kuur tühi, tuleb põrand üles võtta ja toed alla valada.
Garaazhi juures on veel pisut tuulekaste nokitseda ja siis põrand valada. Loomulikult käsitsi :). Tegelt see ei tohiks väga hull olla, kokku peaks minama ca 2kanti, 2 masinaga üle paari tunni ei lähe. Alguses mind natuke hirmutas Tarmo idee, teha garaazhile 3(!) suurt akent (kes siis sellist asja enne näinud on), aga nüüd kui iluliistud ka ümber on ja kõik värvitud, siis on päris kena, nagu selline nunnu suvemajake. Ma panen järgmine aasta lillekastid ka nende akende alla(garaazhile onju :P)
Järgmise nädala projekt on hüdrofoori mõistatuse lahendamine. Lahendusi on mitmeid, aga asjaosalistele kõik päris ei sobi. Minumeelest on igaljuhul tegemist win-win olukorraga, kõigil oleks puhtam, kuivem ja muretum tunne.
Ma ootan sügist, sellist ilusat, kus päike paistab, aga õhk on meeldivalt jahe. Suvest oli mul juba juuni lõpuks kõrini. Tahan seenele minna ja seente saamine on sellejuures kõrvalise tähtsusega. Ma olen kuulnud küll legende ja maha vuranud kümneid kilomeetreid, et jõuda õigesse seenemetsa, mille tingmärgid enamasti on stiilis, et teeääres oli kollane maja ja laps mängis koeraga õues, kuid üle ämbri suurust saaki per nägu pole mu silmad siiski veel näinud. Muidugi teel sinna imede metsa jalutab teepervel kahekaupa paarides memmesid, kellel korvid kuhjaga puravike täis. Ja õunamahla tahaks teha. Ja halbu fotosid värvilistest puulehtedest, sest häid ma lihtsalt ei oska ja tegelikult on aparaat selles süüdi. Aga ega ma üle kuu ei pea enam kannatama.

Voodri panek


Kuuri värvimine, värv on ikka see heledam, tume oli puiudkaitse lihtsalt

Kommentaare ei ole: