esmaspäev, märts 12, 2007

9 korda mõõda

Nädalavahetusel said esimesed kivid siis paika. Aga nagu arvata oligi, siis ei sujunud midagi päris plaanikohaselt. Laupäeval said laduma hakata alles peale kolme. Hommikupoolik kulus veevedamisele(ma vihkan neid rohelisi voolikuid ja neid ühendusi, mis koguaeg kadunud on ja seda kollast voolikut vihkan ja soppa vihkan ka) ja üldse igasugusele ettevalmistusele.
Ma ei saa aru mis kamm on, aga igatahes midagi oli jälle valesti. Kutsuti siis Rein appi ja pool päeva mõõtsime neid nurki paika ja teoreetiliselt peaks nüüd ok olema (nojah, kuigi omaarust oli ju enne ka). Tarmo isa aitas kuni lõunani. Laupäeva õhtuks sai peaaegu üks ring peale.
Vastu pühapäeva ööd oli vist paar kraadi külma olnud ja hommikul kimasin kohe poodi külmusmisvastast lisandit juurde ostma. Pühapäeva hommikul läks ka paar tundi seega asjatamisele ära. Peale selle avastasin jälle ühe möödapaneku. Ma ei saa aru, aga mingi valemiga on korstna alus ka meetriga puus(no kolm meest mõõtsid pühapäeva hommikul :P). Aga ega sest väga hullu pole, sest fibo korstnale ei ole anyway sellist jõhkardit alla vaja nagu meil valatud on, mingi 50 cm tuleb nüüd seda laiemaks valada vbl. Ja muide projekt on ikka 10cm valesti. Vundamendi plaanipeal on õiged mõõdud, aga põhiplaanil mitte. Tegime välisukse 10cm kitsamaks. Mujalt ei andnud näpistada kuidagi.
Palgivedaja helistas mingiaeg ja arvas, et kui palgid suure teeääres oleks, siis ta võtaks nad peale. Pm see oligi meie ainus võimalus neist palkidest üldse lahti saada(sellest palgi vedamise saagast võiks pikemalt kirjutada, sest see on lausa hämmastav, kui s***i mingi asjaga üldse minna võib), siis ajasime kähku kamba kokku(tarmo ja minu vanemad ning priidik) ja hakkasime neid traktoriga sinna teeäärde lohistama läbi sopamülka(seda soppa ei anna kirjeldada, seda peab ise nägema). Õhtu pimedani pesime veel neid seal teeääres. Hommikuks polnud veel ära virutatud. Nüüd ei jää muud üle kui pöialt kõvasti hoida, et nad ka viidud saaks ja saeveski need sopakärakad vastu võtaks. Never say never, aga seda ma ütlen küll, et elusees ei hakka enam palke tegema. Ja muidugi suur aitäh abilistele
Kulude update -plokid, tsement, soojustus, armatuuri natuke, soklikate, saag, lood, segu lisandid jms Total 163800

PS: Aga plokkide toomisega, oh üllatust, läks ikka jamaks :) Esimene päev jäi autojuht haigeks, siis läks autol jälle midagi katki ja toodi ainult pooled ja siis järgmine päev toodi ülejäänud. Aga võrreldes palgiveoga läks ikka väga hästi. Oleks veel paar päeva venitatud oleks see auto sinna kinni jäänud ka, sest laupäeva hommikul vajusime ise pm tühja bussiga teepeale maoli sisse. Ühesõnaga, tere kevad :D

1 kommentaar:

Egert ütles ...

Hea lugemine ja fotod on kasuks :). Need mõned jamad käivad asja juurde ja ega see nüüd kogu aeg ka nii ole, vahel on täitsa rahulik :).